Život je boj.....
.....nikdy ho nikdo neulehčí.

REKLAMKY PIŠTE-ZDE-

ZÁPIS SBÉNEK JE -ZDE-

ANIMAČKY DĚLÁM-ZDE-

JMENOVKY DĚLÁM-ZDE-

HODNOTÍM BLOGY-ZDE-

PŘIHLÁŠKY DO SONP-ZDE-

DĚLÁM NÁPISY-ZDE-

HLÁSNI FOR KILL609-ZDE-

LÍBÍ SE TI MŮJ BLOG? Ano x Ne

Blog dosud nebyl aktivován. Jako potvrzení Vám byl odeslán e-mail, obsahující aktivační klíč. Pokud jste vlastníkem tohoto blogu a nedostali jste aktivační e-mail, nebo jste jej omylem smazali, přihlaste se prosím a nechte si jej poslat znovu.

Životopisy

Christina Aguilera-životopis

11. června 2009 v 19:13 | kill609

Christina Aquilera

Christina Maria Aguilera se narodila na Staten Island, New York, 18. prosince 1980. Jejím otcem je Fausto Wagner Xavier Aguilera, seržant americké armády a matkou je Shelly Loraine Fidler. Aguilera se svými rodiči žila do svých 6 nebo 7 let. Když se její rodiče rozvedli. Hlavní důvod rozvodu rodičů byly násilnické sklony otce. Terorizování matky a celé rodiny se promítlo i do několika CA písniček, jako "Ach mother..".
Prvním, kdo poznal Christinin hlasový potenciál, byla její babička. Jako dítě vystupovala na různých akcích a účastnila se soutěží mladých talentů, kde byla často vítězem. Už tehdy ji znalo americké publikum a nazývalo ji jako malou holčičku s velkým hlasem nebo jako tu desetiletou, která zpívá jako dvacetiletá. Její první významná role přišla, když se dostala do show "The New Mickey Mouse Club". Dalšími účinkujícími v této show byli například Britney Spears, Justin Timberlake, JC Chavez, Rhona Bennett (která se později stala členkou En Vogue), Ryan Gosling a Keri Russell.
Ve čtrnácti nahrála Christina Aguilera svůj první singl All I Wanna Do, duet s japonským zpěvákem Keizem Nakashim. Účinkovala s ním i na koncertech. Dalo by se říci, že úspěch a nabídky po tomto úspěšném turné se jen pohrnou. Opav byl však pravdou.
Vše se obrátilo až v roce 1998, kdy Christina dostala nabídku zazpívat titulní píseň k filmu "Mulan" - "Reflection". Nabídku přijala a to se jí velice vyplatilo, neboť díky tomu získala několik skvělých návrhů na spolupráci a také smlouvu na desku od nahrávací společnosti RCA Records.
V roce 1999 vyšlo její debutové album pod názvem Christina Aguilera. Společnosti RCA, která zariskovala s nováčkem se to vyplatilo. Album mělo úspěch jak u veřejnosti, tak i u kritiků a v roce 2000 jí album vyneslo cenu Grammy za nejlepšího nováčka. Desky se prodalo okolo 12 milionů. První singl "Genie In A Bottle" se hned vyšplhal na první příčky hitparád. Další singly "What A Girl Wants", "I Turn To You" a "Come On Over" se také staly velice úspěšnými. Christina Aguilera k tomu dodává: "Vůbec jsem to nečekala, ani jsem neměla připravený proslov, myslela jsem, že tu cenu dostane Britney Spears".
Záhy na to roku 2001 vydala latino-popové album Mi Reflejo. Christina zde přezpívala svojí debutovou desku do španělštiny. Najdete na ní jak písničky z prvního alba, tak i nové songy. Prodalo se asi 3 miliony kopií. Vyhrála za ni latinskou Grammy za nejlepší popové album. Vyšlo také vánoční album My Kind of Christmas. Obě poslední alba se velmi dobře prodávala. Na konci toho samého roku stihla ještě Chris nahrát duet s latinsko-americkým idolem Rickym Martinem "Nobody Wants To be Lonely". Písnička, která se stala velkým hitem a dlouho se držela na prvních místech hitparád.
V roce 2002 jí vyšlo druhé studiové album Stripped, na kterém se značně kreativně podílela. Kritiky dostávalo různé. Christina za něj dostala další cenu Grammy. Ke konci léta 2004 vydala dva singly. Prvním byl Car Wash ,předělávka písně od Rose Royce. V této písni si zarapovala Missy Elliott a tento singl byl nahrán pro soundtrack filmu Příběh Žraloka. Druhá píseň byla také duet, tentokrát s raperem Nellym a jmenuje se Tilt Ya Head Back. Oba singly v USA komerčně propadly, ale znatelně lépe si vedly v ostatních částech světa.
Christina spolupracovala s jazzovým umělcem Herbiem Hancockem na předělávce písně Leona Russela A Song For You, kterou nahráli na Hancockovo album Possibilities. Za tuto píseň získali nominaci na Grammy za nejlepší popovou pěveckou spolupráci.
V roce 2005 se Christina vrátila ke svým kořenům u Disneyho. Nahrála album s Andreou Bocelim. Účastnila se charitativních koncertů.
Její třetí studiové album Back to Basics (2006) vyšlo v angličtině. Obsahuje prvky soulu, jazzu a blues, ale s moderním nádechem. Úvodní singl Ain't No Other Man měl úspěch, v USA se dostal na šesté místo a ve Velké Británii do TOP 3. Chris toto dvojcédéčko popsala jako návrat k stylu dvacátých, třicátých a čtyřicátých let. Druhým singlem z alba Back To Basics je píseň Hurt. Umístil se na čtvrtém místě ve světovém žebříčku. Baby Jane, jak si Chris začala říkat, ohlásila na podzim roku 2006 výjezd na turné k albu BTB. Album mělo obrovský úspěch, během pěti měsíců se prodalo 3,3 milionů kusů. Dalším singlem z alba je Candyman.
Nejnovější album Chris vyšlo před rokem. Jeho název zní Keeps Gettin' Berger. Spolu s ním vyšel pod albovým názvem i jeho první singl. Album se skládá z nových písní Genie 2.0, Keeps Gettin' Berger a Dynamite. Ale hlavně zde najdete výběr nejlepších songů z let 1999 až 2008.
 
 

Reklama